wtorek, 29 maja 2012

Historia zamku Colditz


By rozpocząć cykl poświęcony historii Oflagowi 4C, na samym początku należałoby się czegoś o nim dowiedzieć. Początki tego miejsca sięgają odległego XI wieku, więc na pewno te mury widziały wiele. Poniżej jest jednak skrócona wersja, w tzw. pigułce i mam nadzieję, że zadowoli ona czytelników i pasjonatów historii. 

poniedziałek, 28 maja 2012

Colditz - prawdziwa historia

Colditz – na dźwięk tej nazwy wiele uszu zwraca się w stronę, z której on pochodzi. Temat Colditz jest dość znany, czy to ze względu na ilość poświęconych temu zamkowi książek, czy to ze względu na filmy. Na pewno historia tego miejsca jest niezwykła. Dlaczego? O tym przekonacie się w cyklu artykułów poświęconych temu tematowi.

wtorek, 22 maja 2012

Porąbani (Tucker & Dale vs Evil)

No i nadszedł czas na podzielenie się z Wami wrażeniami z kolejnej czarnej komedii. Przed obejrzeniem podobnych filmów zawsze sprawdzam opinie innych, bo nigdy nie wiem czy nie nadepnę na „minę” i czy przypadkiem nie zmarnuję co najmniej półtorej godziny swego, jakże cennego życia. Więc sprawdziłem i tym razem i postanowiłem obejrzeć.

czwartek, 17 maja 2012

Niech żyje wolność - Zbigniew Masternak

Dziś kolejny odcinek z serii: „Polscy pisarze nie są źli”. Ba, są nawet bardzo dobrzy. Tym razem do ręki trafiła mi kolejna książka Zbigniewa Masternaka „Niech żyje wolność”. Książkę prawie dosłownie „pochłonąłem”, czasami wręcz powstrzymywałem się od przeczytania kolejnego rozdziału.

poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Chmurołap - Zbigniew Masternak

Biorąc do ręki tę książkę nie spodziewałem się fajerwerków. Chciałem tylko, żeby dała mi chwilę wytchnienia, zapomnienia o otaczającym mnie świecie. Liczyłem, że będzie na tyle ciekawa, że da mi odrobinę radości z poświęconego jej czasu. Trudno powiedzieć o tej książce, że spełniła moje małe pragnienia. Nie mogę tego powiedzieć, bo ona je przerosła.


Chmurołap jest książką niezwykłą. Napisana prosto, ale niepozbyta głębi. Język, który czasami staje się wulgarny nie razi. Bo czy takiego słownictwa nie nadużywamy w codziennych sytuacjach?

niedziela, 22 kwietnia 2012

Black Sheep - Czarna owca

No i mam problem, jak sklasyfikować oto ten film. Czy jest to komedia z elementami horroru, czy może horror z elementami komedii? A może to parodia gatunku, satyra, pastisz? Mniejsza o to, szkoda czasu na rozstrzyganie sporów o tak błahą sprawę.


Pozwoliłem sobie na obejrzenie czegoś takiego, bo potrzebowałem czegoś lekkiego, jak to się mówi, głupiego filmu na odmóżdżenie. I zdecydowałem się poświęcić swój czas na „Czarną owcę”, pomimo tego, iż ocena tego filmu (w szkolnej skali ocen) jest na poziomie niedostatecznym.

wtorek, 17 kwietnia 2012

Korepetycje

Jeżeli od dłuższego czasu chciałeś rozpocząć swoją przygodę z angielskim, ale nie miałeś odwagi by zacząć, nigdy nie jest za późno, ale nie odkładaj tego w nieskończoność!

Jestem studentem anglistyki w Poznaniu i prowadzę zajęcia dla każdego.

Jeżeli jesteś zainteresowany, kliknij na link i dowiedz się więcej!

http://korepetycje.ekorki.pl/72613_korepetycje_jezyk-angielski_Poznan_Wilczak

ZAPRASZAM!!!